Wiele osób przed założeniem ogródka zastanawia się czy poradzi sobie z jego prowadzeniem. Z pewnością jest to zadanie pracochłonne i wymagające, ale również daje nam możliwości spełnienia. Ładnie wyglądający ogródek, zaaranżowany według własnego pomysłu jest chlubą każdego domu. Zapewnia także miejsce do odpoczynku, letnią kuchnie albo po prostu daje nam możliwość nieograniczonej kontemplacji natury.


Szkodniki i choroby w ogrodzie

Decydując się na założenie ogrodu musimy mieć świadomość, że w każdej chwili nasze rośliny mogą być zaatakowane przez szkodniki lub choroby. Wiemy dobrze, że nie ma nic gorszego dla właściciela ogrodu niż widok jego roślin w opłakanym stanie.

Najpopularniejsze szkodniki, które należy znać i umieć się przed nimi bronić to mszyce i turkucie podjadki. Niemile widziane są również myszy, nornice, krety, ślimaki oraz gąsienice. Każde z tych zwierząt potrafi nieźle narozrabiać, na przykład poprzez robienie dziur w liściach lub niszczenie korzeni.

Na domiar złego w ogrodzie wiele problemów mogą stworzyć choroby roślin. Dzielimy je na dwie grupy - grzybicze i wirusowe. Te pierwsze można łatwo rozpoznać przez różnokolorowe plamy na liściach. Drugą grupą są choroby wirusowe. Są one trudniejsze do rozpoznania, gdyż mogą mutować i przejawiać różne objawy choroby. Najczęściej występujące symptomy to skrócenie lub zniekształcenie pędu lub zzielenienie płatków kwiatowych.


Niezbędne nawozy

Problemy ze szkodnikami i chorobami możemy znacznie ograniczyć poprzez stosowanie się do zasad pielęgnacji roślin i ich właściwego nawożenia. Zdecydowana większość najlepiej rośnie w przepuszczalnej, żyznej glebie o odczynie obojętnym, ewentualnie lekko kwaśnym. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tych zasad zwiększa się ryzyko pojawienia problemów w naszym ogrodzie. Dlatego warto dbać o prawidłowe nasłonecznienie i podlewanie.

Załącznik:

Niezwykle istotne jest prawidłowe nawożenie gleby. Ważna jest znajomość podstawowych nawozów, ponieważ dzięki ich prawidłowemu używaniu zapewnimy florze ogrodu odpowiednie warunki do rozwoju i polepszymy ich odporność. Większość roślin znajdujących się na naszej działce ma indywidualne potrzeby, warto więc zakupić nawóz specjalnie dla nich. Dobrym wyborem są również nawozy uniwersalne, które możemy stosować na całej powierzchni ogrodu. Zaliczamy do nich, między innymi wapno, obornik i nawozy wieloskładnikowe. Tego typu specyfiki są dobre dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem. Stosując je mamy pewność, że pomożemy roślinom, a nie im zaszkodzimy.


Środki ochrony roślin

Nawet zapewniając najlepsze warunki roślinom musimy się liczyć z tym, że mogą one zostać zaatakowane przez szkodniki. Jeśli chcemy tego zawczasu uniknąć warto wyposażyć się w środki ochrony roślin. Substancje te zwane pestycydami mają również inne zastosowanie. Regulują rozwój roślin dbając o ich kondycję i zdrowie. Czasami stosowanie środków ochrony roślin to jedyne rozwiązanie, aby pozbyć się szkodników lub uporać z chorobą. Warto jednak zaopatrzyć się w nie w dobrym sklepie, aby mieć pewność, że są oryginalne i pomogą z naszymi problemami. Pamiętajmy, że takie specyfiki to w większości trucizny, dlatego przestrzegajmy zasad wypisanych na opakowaniu oraz dbajmy o dokładne wymierzanie dawki. A przede wszystkim miejmy na uwadze zasady bezpieczeństwa.

Załącznik:Zakupy do ogródka

Skoro już wiemy jak chronić się przed szkodnikami i chorobami to warto zadać sobie pytanie gdzie zakupić dobrej jakości artykuły ogrodnicze. Na polskim rynku jest wiele sklepów sprzedających tego typu produkty. Jeśli jednak chodzi o nawozy lub środki ochrony roślin najlepszym wyborem będzie sklep internetowy Azallo. Na jego korzyść działa bardzo bogaty asortyment - posiadają kilka tysięcy produktów do domu i ogrodu.  Azallo wyróżnia również jakość sprzedawanych produktów. W oparciu o własne doświadczenie i opinie klientów wybierają produkty najwyższej jakości, aby twój ogród zakwitnął pełnią kolorów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież