Aranżacja salonu obejmuje szereg działań, które powinny być dokładnie zaplanowane. Jak powszechnie wiadomo, organizacja tej przestrzeni nie należy do łatwych, zważywszy na fakt, że stylowo dopasowanym meblom towarzyszą rozmaite przedmioty gospodarstwa domowego. Nie bez znaczenia pozostaje również podłoga oraz kolor ścian. Dla wytrawnego dekoratora wnętrz takie działania nie będą jednak wiązały się z jakąkolwiek uciążliwością. Dlatego osoby, które nie wykazują się zbyt dużym zmysłem estetycznym, często korzystają z pomocy takiego fachowca. Jednak wtedy, gdy gospodyni domowa samodzielnie chce zaprojektować wystrój salonu, powinna zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim konieczne jest dokładne zaplanowanie zakupu mebli, które będą stały w pokoju dziennym. Tylko dzięki temu możliwe będzie stwierdzenie, że cały wystrój jest w dobrym guście, co z pewnością zapewni jej aprobatę otoczenia oraz najbliższych przyjaciół.Częsty dylemat, który stawiają sobie ludzie urządzający salon brzmi: sofa czy narożnik? Co wybrać? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy ona od indywidualnych oczekiwań każdego człowieka. Ponadto bardzo ważną - o ile nie kluczową - kwestią jest kształt pomieszczenia. Bardzo często spotyka się narożniki w mieszkaniach, gdzie występują mało estetyczne rogi pokojów. W takim przypadku przed narożnikiem niezwykle często ustawia się stół bądź prostą ławę.

W każdym jednak przypadku konieczne jest dopasowanie kolorystyki do barw mebli. Jak powszechnie wiadomo, uzupełniają się one wzajemnie, co ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia wszystkich domowników oraz osób, które w danej chwili przebywają w salonie. Dlatego jeszcze przed zakupem wygodnego i zarazem bardzo stylowego narożnika niezbędne jest sprawdzenie, czy nie będzie trudności w dopasowaniu odpowiedniego stołu lub ławy. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie konieczności przeszukiwania internetu w celu poszukiwania mebla, który będzie pasował do narożnika. Zdecydowanie najlepiej jest wybrać kolor uniwersalny, bowiem z łatwością można znaleźć umeblowanie, które będzie do niego pasowało.

Bezsporną kwestią jest jednak fakt, że sofa jest znacznie bardziej uniwersalna. Przede wszystkim mebel ten można z łatwością rozłożyć, co sprawia, że w przypadku nieoczekiwanej wizyty gości możemy im zapewnić odpowiednią ilość miejsc noclegowych. Ponadto lokalizacja sofy w salonie jest w zasadzie dowolna - możliwe jest jej umieszczenie nawet na środku pokoju. Pozwala to na stworzenie modernistycznego wnętrza, które będzie atrakcyjne dla każdego, kto ceni nowoczesność. Ponadto w przypadku, gdy do gospodarstwa domowego zostanie zakupiony telewizor - wolnostojący bądź ścienny - możliwe będzie przesunięcie sofy w ten sposób, aby widok na filmy czy ulubione kanały był możliwie jak najbardziej rozległy. Inaczej jest w przypadku narożnika, bowiem może on stać jedynie w ściśle określonym miejscu. Z drugiej jednak strony zajmuje on więcej miejsca, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy dysponujemy wielkim pomieszczeniem, które trzeba jakoś wypełnić. Wybór w tej kwestii należy już jednak od osoby, która projektuje innowacyjne rozwiązania dla swojego salonu.

Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonane jest obicie sofy lub narożnika. Rekomendowane są materiały pochodzenia zwierzęcego, bowiem wykazują one największą odporność na zabrudzenia. Ponadto naturalna skóra nie chłonie wilgoci, przez co meble zachowują kolor przez długie lata. Ponadto meble skórzane są bardzo łatwe w konserwacji i pielęgnacji. Środki do ich czyszczenia są dostępne w niemal każdym markecie, co sprawia, że nie jest konieczne planowanie wielokrotnych wizyt w sklepie z meblami w celu zakupienia odpowiednich preparatów czy odczynników. Trzeba jednak wskazać, że nie dla każdego meble wykonane ze skóry będą odpowiednio wygodne. W takiej sytuacji warto zdecydować się na rozwiązanie, które będzie zapewniało wyższy komfort. Mowa tu przede wszystkim o obiciach wykonanych z takich materiałów jak jedwab czy bawełna. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nawet najmniejsze zabrudzenie może poważnie zaburzyć estetykę całego mebla, a co za tym idzie - przełoży się to na walory wizualne salonu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup mebli ze skóry, które zostaną dodatkowo wyścielone kocem lub kapą.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież