Recepcja jest wizytówką każdej firmy, stanowi jedno z jej ważniejszych miejsc, składa się na świadectwo firmy i pomaga w budowaniu wizerunku. Tego właśnie oczekuje się po tym pomieszczeniu, nie zapominając, jak istotna jest odpowiednia organizacja tego miejsca, tak, by było przyjazne i wygodne.

W skład tej przestrzeni wchodzą małe stoliki i fotele lub krzesła biurowe, na których to klienci, pacjenci, kontrahenci oczekują na przyjęcie. Muszą czuć się tutaj bezpiecznie, miło i komfortowo. W przeciwnym razie zniechęcimy ich do siebie już na samym początku. Lada recepcyjna wyraźnie oddziela przestrzeń dla odwiedzających od stanowiska pracy oraz ukrywa te czynności recepcjonisty, które powinny pozostać dla odwiedzających niewidoczne, więc to na niej należy się skupić.

Sklep Lobby lady recepcyjne Kraków zatrudnia szereg profesjonalistów, którzy z chęcią i w pełni zawodowo doradzą zakup odpowiedniego mebla. Mają w swojej ofercie gotowe lady ale też moduły z których pomogą skomponować ergonomiczne i stylowe stanowisko pracy.

Jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę planując przestrzeń recepcyjną. W pierwszej kolejności należy ściśle określić charakter firmy/biura/ gabinetu oraz rozmiar powierzchni jaką dysponujemy na recepcję. Od tego zależą właśnie wymiary lady recepcyjnej (https://lobbysklep.pl/pl/c/Lady-Recepcyjne-na-wymiar/211). Warto się zastanowić, czy ten mebel umiejscowimy tuż pod ścianą, czy bardziej centralnie, czy obsługiwać ją będzie jeden czy więcej pracowników, będą oni siedzieć czy stać. Lady półokrągłe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, zaś podłużne i łamane, na większych powierzchniach. Istotne jest też dopasowanie lady do obowiązków jakie pełnić będzie pracownik. Jeśli w jego zakresie działań należy też odbiór przesyłek i szerszy obieg dokumentów, powinien on mieć zapewnioną właściwą przestrzeń roboczą. W celu optymalizacji działań w pozycji siedzącej, należy zadbać o wygodne krzesło oraz podnóżek, by odciążyć stawy kolanowe i udoskonalić pozycję kręgosłupa. Byłoby wskazane, by krzesło pasowało stylistycznie do całego mebla oraz ogółu wystroju.

Nie można zapomnieć też o elementach dekoracyjnych, które dookreślają styl wnętrza, spajają całość. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie, z jednej strony tworzące odpowiednie warunki pracy obsłudze, a drugiej z kolei kreujące nastrój całej recepcji. Warto skorzystać z usług wyszkolonych ludzi, by nie zapomnieć o żadnym elemencie przy planowaniu tej istotnej przestrzeni.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież