Remont domu
Remont domu nie jest aż tak błahą sprawą. Z pewnością wymaga dużych nakładów finansowych. Elementy potrzebne do remontu domu znajdziecie w sklepie https://simteq.pl Remont domu to również wymiana okien i drzwi.


Remont domu wymaga wymiany stolarki okiennej. Wymiana okien ułatwi ogrzewanie domu, gdyż stare okna nie mają szczelnej przegrody zewnętrznej. Takie elementy jak okucia, klamki i uszczelki oraz dużo więcej znajduje się we wspomnianym wyżej sklepie. Podczas modernizacji starych budynków wymienione zostały okna na szczelne. Można powiedzieć, że takie szczelne okna stały się standardem w domkach jednorodzinnych. Na koszt wymiany okna składa się stawka za montaż oraz cena zakupu. Cennik montażu okna liczy się za mb obwodu okna. 

Wymieniając okna nierzadko wymienia się parapety, które można zakupić w sklepie simteq.pl. Wymiany okna nie powinniśmy podejmować się sami. Ważną sprawą jest uszczelnienie miejsca łączenia ramy okna z murem. Jeśli czynność zostanie wykonana poprawnie, wtedy nie musimy obawiać się strat ciepła. Zanim zabierzemy się za wymianę okien, warto uświadomić sobie kilka rzeczy. Ile trwa wymiana okien?

W mieszkaniu jest to kwestia jednego dnia. Podaje się czas trwania usunięcia starego okna wynoszący 20 minut. Wstawienie nowego okna to czas około 60 minut. Jeśli nie decydujemy się na zmianę wielkości otworów okiennych to nie będziemy mieli dużo do sprzątania. Sprzątanie po wymianie okien nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Wymiana okien zimą. W przypadku okien drewnianych warto zapoznać się z danymi producenta. Okno drewniane w przypadku dużej wilgotności może uleć wypaczeniu. Okien drewnianych nie powinno wymieniać przy ujemnych temperaturach.

Przy oknach z PCV, które można montować nawet przy temperaturze około -10 stopni Celsjusza. Do uszczelnienia wykorzystuje się piankę do zastosowań w niskich temperaturach. Jeśli chcemy wymienić okna, zmieniając kształt otworów okiennych musimy udać się do zarządcy budynku. Jeśli wymieniamy okna, które mają taką samą wielkość jak stare i nie ingerujemy w wielkość i kształt otworów okiennych, to nie musimy nikomu tego zgłaszać.

Jeśli decydujemy się na wymianę drzwi wewnętrznych, musimy sprawdzić czy skrzydło drzwiowe pasuje do istniejącej ościeżnicy. Niestety wymiana taka zależy do stanu futryny, która ma określone wymiary włącznie z odpowiednia lokalizacją zaczepu pod rygiel. Warto po okucia drzwi i inne akcesoria takie jak klamki, samozamykacze i uszczelnienia udać się do sklepu simteq.pl Bogata oferta sklepu zapewnia wysoka jakość produktu w połączeniu z niezbyt wysoką ceną. Przy wymianie drzwi czynnością, która może okazać się konieczny będzie montaż ościeżnicy. W celu uniknięcia błędów podczas montażu warto wiedzieć:

  • Podczas trudności z otwieraniem drzwi polegającym na ocieraniu o ościeżnicę może być spowodowane różnicą ciśnienia w sąsiadujących pokojach. Nie jest to spowodowane złym montażem oraz regulowaniem zawiasów. Warto w pokoju otworzyć okno w celu sprawdzenia, czy problem trudności z otworzeniem drzwi wynika z różnicy ciśnień.
  • W przypadku niskiego otworu drzwiowego rama i skrzydło drzwiowe można poddać skróceniu, ale nie więcej niż o 3 cm. Niektóre typy ram posiadają wewnętrzne zawiasy uniemożliwiające skrócenie, dlatego nie powinno się ich w ogóle skracać.
  • Nieprawidłowe zamontowanie ościeżnicy lub niewłaściwe ustawienie może przysporzyć kłopoty. Między bokami nie będzie utrzymany kąt prosty. Prawidłowo kąt sprawdzamy stosownym katownikiem, bo sprawdzenie tylko poziomicą jest niewystarczające.
  • Sprawdzamy, czy po obu stronach ościeżnicy jest równa ściana, a ewentualne różnice załatać gipsem. Nierówne ułożenie tynku może spowodować powstanie szpecących szczelin.
  • Podczas wymiany drzwi może wystąpić konieczność wymiany progu w drzwiach. Progi o różnych profilach znajdziecie w sklepie simteq.pl

    Jak idzie zauważyć, że nie taki wilk straszny jak go malują. Remont domu z postaci wymiany stolarki okiennej i drzwiowej nie jest, aż taka trudna jednak warto pokusić się o fachowca. Wtedy mamy pewność prawidłowego wykonania poszczególnych czynności.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież