Remont to nie tylko pomalowanie ścian, ale również prace związane z wykończeniem mieszkania. Nierzadko remont wiąże się z przejściem z jednego do drugiego etapu w życiu. Jest to znakomity sposób na pozbycie się niechcianych wspomnień. Zastanowić się trzeba czy malujemy sami czy zatrudniany fachowców.


Remont mieszkania w bloku

Nie jest powiedziane, że samodzielne zakończone sukcesem odnowienie mieszkania nie jest możliwe. Gdy rezygnujemy z ekipy profesjonalistów z pewnością zaoszczędzimy środki finansowe, poza tym proste czynności możemy wykonać sami, co cieszy i przynosi satysfakcję. Bez przygotowania budowlanego z pewnością możemy pomalować ściany. Jest to prosta czynność. Jeśli malujemy pierwszy raz to warto zajrzeć do ulotki od farby i przeczytać poradnik dla początkującego malarza. Z decydowanie połowa sukcesu to odpowiedni wybór farby i zapoznanie się z instrukcją malowania. Po tych czynnościach cierpliwie malujemy dokładnie powierzchnie ścian.

Samo pomalowania ścian przynosi swego rodzaju powiew świeżości. Jednak jeśli mamy z planach remont generalny z wymianą podłóg lub burzeniem ścian wtedy warto skorzystać z usług znanej ekipy remontowej. Nieopłacalne może stać się nie korzystanie z usług hydraulików i elektryków, bo wykonując samodzielnie możemy coś popsuć lub nie wykonać poprawnie. Ważnym elementem remontu jest wybranie odpowiedniego wykonawcy. Jak wiadomo dobrzy fachowcy mają zapełniony grafik na kilka miesięcy w przód, więc nie warto szukać specjalisty na ostatnią chwilę.


Remont mieszkania w bloku – co zrobić samemu?

Warto zauważyć, że niektóre czynności związane z remontem mieszkania jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Natomiast do wykonania trudniejszych czynności zatrudniamy profesjonalistę. Wymieńmy kilka przykładowych czynności podczas remontu i zastanówmy się czy możemy wykonać je sami.

  • Położenie paneli – nie jest to trudna czynność i możemy z powodzeniem wykonać ją samodzielnie przy okazji po zakończeniu prac poczuć ogromną satysfakcję.

  • Montaż listew przypodłogowych – zadanie bardzo proste do samodzielnego wykonania. Wystarczy wymierzyć, przyciąć i przytwierdzić.

  • Montaż progów – jedynym problemem przy tej czynności jest umiejętne przybicie listwy, poza tym czynność jest banalnie prosta do samodzielnego wykonania.

  • Przeniesienie instalacji wodno-kanalizacyjnej – zadanie to warto zlecić instalatorowi, który zajmie się wykonaniem przyłącza. Dzięki temu nie musimy obawiać się zalanie sąsiadów i zepsucia.

  • Położenie płytek – jest to z pewnością zadanie dla fachowca dzięki któremu możemy nie narazić się na zniszczenie materiałów w postaci płytek, co za tym idzie oszczędzamy środki pieniężne. Nie warto prosić o położenie płytek jakiegoś samouka, bo efekt może być nie do zaakceptowania.

  • Montaż parapetów – jest możliwość wykonania tego zadania samodzielnie. Nie jest ono zbyt skomplikowane.


Remont mieszkania w bloku – gdzie szukać fachowca?

Zgodnie z prawem czynności związane z instalacjami gazowymi, wodno-kanalizacyjnymi i niektórymi elektrycznymi powinny być wykonane przez specjalistów lub w porozumieniu z specjalistą. Chodzi o finalne osiągnięcie rozwiązań. Są przypadki kiedy prace wykończeniowe ścian i podłóg wymagają odpowiednich kwalifikacji.

Wiedząc co będziemy wykonywać podczas remontu warto zastanowić się czy wykonujemy samodzielnie czy z zatrudniamy sprawdzoną ekipę. Decydując się na poleconą ekipę warto rozeznać się. Jeśli jest to możliwe obejrzeć ich poprzednie realizacje. Zapytać o terminowość wykonania prac i o dawana gwarancję. Należy bezwzględnie zapytać o koszt remontu mieszkania i samych robót. Firmy budowlane i opinie na ich temat znajdziecie w internecie na specjalistycznych portalach. Dobrego fachowca należy szukać na takich portalach jak zleca.pl

Bardzo ważną sprawą jest czas. Profesjonalne ekipy są w stanie wykonać prace remontowe w kilka dni, a generalny remont mieszkania nawet w dwa tygodnie. Samodzielnie nie mając doświadczenia i fachowej wiedzy nie wykonamy robót szybciej niż fachowcy. Nawet proste czynności jak gruntowanie nie będą szły tak sprawnie i szybko jak fachowcom. Czas jakim my dysponujemy jest ograniczony. Głównie są to weekendy i czas po powrocie z pracy.

Ekipa, która będzie remontowała wykona to w czasie kiedy my wypełniamy swoje obowiązki. Z pewnością wielu z nas nie ma wykształcenia budowlanego ani potrzebnych umiejętności zatem należy zastanowić się w jaki sposób realizujemy remont mieszkania. W internecie jest wiele poradników co? i jak?, ale odtwarzanie czynności może nie wyjść idealnie. Ryzykiem jest kładzenie samemu kafelków lub wymiana rur. W konsekwencji może dojść do konieczności powtórzenia czynności lub dokonania poprawek, co zwiększa koszt remontu.


Remont mieszkania w bloku – dlaczego warto wybrać fachowca?

Fachowcy z pewnością uporają się z każdą czynnością wchodzącą w skład remontu mieszkania. Z pewnością po ekipie fachowców nie będzie trzeba poprawiać na przykład krzywo położonych płytek. Dobra ekipa doradzi jaki rodzaj materiałów kupić i ile. Doradzą, które rozwiązania będą najlepsze w naszym przypadku. Polecona sprawdzona ekipa nie będzie musiała być nadzorowana, a prace będą wykonane na czas. Oczywiście nie zawsze jest tak, że nie musimy doglądać ekipy budowlańców. Jest to chyba największa wada ekip remontowych. Może okazać się, że trafiliśmy na oszustów i musimy krok po kroku sprawdzać efekty ich pracy oraz cały czas ich pilnować.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież