Bramy panelowe są coraz powszechniej wybieranym elementem ogrodzenia. Co je wyróżnia w porównaniu do bram kutych? Czy są równie solidne i wytrzymałe na czynniki zewnętrzne? Gdzie się sprawdzą?

Z czego składa się brama panelowa?

Brama panelowa może składać się z paneli 2D jako wypełnienia lub być wykonana z profili. Niezależnie od budowy  bramy panelowe spełnią swoje zadanie wszędzie tam, gdzie pożądana jest wysoka jakość i trwałość przy równoczesnym zachowaniu przystępnych cen.


Bramy panelowe przesuwne i skrzydłowe

Bramy wjazdowe panelowe można podzielić na dwie grupy: przesuwne oraz skrzydłowe.

Standardowa panelowa brama dwuskrzydłowa jest otwierana ręcznie, można jednak ją doposażyć w dodatkowy napęd. Świetnie sprawdzi się w przypadku posesji z większym podjazdem.

Brama przesuwna panelowa otwierana ręcznie przemieszcza się płynnie po linii ogrodzenia. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w przypadku szerokiej posesji, ale z krótkim podjazdem.

Obsługa bramy przesuwnej automatycznej odbywa się dzięki sterowaniu pilotem. Jest to co prawda droższa opcja, ale w dalszej perspektywie gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo. 

Dla zwiększenia ochrony można zakupić dodatkowo fotokomórkę, która będzie w stanie wykrywać przeszkody i zablokować bramę w sytuacji pojawienia się jakiegoś obiektu (samochód, człowiek, zwierzę).

Zalety bram panelowych

Atutem takich bram panelowych jest to, że można skorzystać z opcji montażu bram wraz z furtką. Wówczas furtkę możesz zamocować bezpośrednio ze słupkiem bramy. Co więcej - takie panelowe rozwiązania są proste w montażu i można je albo zamontować samodzielnie, albo zlecić to fachowcom - szczególnie w przypadku bram z napędem automatycznym.

W skład takiego zestawu poza bramą wchodzą także: słupki stalowe, rygiel oraz dolna blokada bramy. Takie kompleksowe rozwiązania zapewnia firma JANMET, dostarczając solidne i niezawodne bramy. Ofertę firmy w zakresie bram panelowych znaleźć można na stronie https://www.janmet-panele.pl/bramy-panelowe/

Bramy panelowe - zastosowanie

Bramy panelowe stają się coraz częstszym elementem tzw. małej architektury. Ich rosnąca popularność wynika m.in. z dobrego stosunku jakości do ceny. Z uwagi na wysoką trwałość przy zachowaniu estetyki takie bramy panelowe posłużą zarówno w przypadku wyposażenia działek prywatnych jak i przedsiębiorstw czy obiektów użyteczności publicznej. 

Z powodzeniem można też podkreślić taką bramą dotychczasową aranżację przestrzeni. Bramy panelowe wyglądają nowocześnie a zarazem klasycznie, co pozwala znaleźć zastosowanie w przypadku wielu obiektów.

Bramy panelowe - wytrzymałe i solidne

Bramy panelowe wyróżnia także wysoka jakość oraz trwałość na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Wszystko za sprawą cynkowania - ten proces pozwala uchronić bramę przed korozją.

Malowanie proszkowe z kolei nie tylko znacznie wydłuża cykl życia bram, ale wpływa także na większą estetykę. Malowana proszkowo powierzchnia jest bowiem idealnie pokryta farbą, bez niedociągnięć czy grudek - powierzchnia jest tu całkowicie gładka.

Brama panelowa jest atrakcyjna cenowo

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania solidnego systemu wjazdowego na posesję - prywatną czy firmową - brama panelowa będzie przkłaem nie tylko trwałego, ale i ekonomicznego rozwiązania. 

Dzięki dostępności gotowych profili lub wypełnień z paneli 2D czas oczekiwania jak i sam koszt produkcji są o wiele niższe w porównaniu do bram kutych.

Zakup bramy panelowej to inwestycja w bezpieczeństwo

Bramy panelowe wyróżniają się mocną, trudną do sforsowania konstrukcją. Dzięki temu będą nie tylko pełnić funkcję ozdobną, ale i ochronią posesję przed wtargnięciem niepowołanych osób. Taka brama panelowa jest trudna do zniszczenia co przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa. 

W celu zapewnienia większego poczucia prywatności można zainwestować w specjalne taśmy, które ochronią posesję przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Są także odporne na utratę koloru spowodowaną promieniami UV.

Jak widać popularność bram panelowych jest poparta nie tylko modą, ale i innymi czynnikami, takimi jak solidność, wygoda i trwałość. Doskonale ochronią zarówno posesję prywatną jak i obiekt użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież