Kiedy po upalnym dniu nastaje wieczór miło jest rozpalić ognisko w ogrodowym zaciszu i rozkoszować się jego klimatycznym blaskiem.

Zapach roślin, cykanie świerszczy, ciepło płomieni oraz towarzystwo najbliższych osób... naprawdę można poczuć się jak w raju. Nie dziwi fakt, że dla wielu osób ognisko rozpalane na trawniku to wieloletnia tradycja, która już na stałe wpisana jest w plan letnich wizyt. Co powiesz na to, by nieco przełamać konwencję i skorzystać z nowoczesnej metody rozpalenia ognia?

Palenisko ogrodowe – co to?

Ognisko wspaniale urozmaica spotkania w ogrodzie, ale jego znaczącym mankamentem jest pozostawione wypalone miejsce na trawie, które na co dzień nie wygląda zbyt zachwycająco. Jeżeli nad tym ubolewasz, skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania jakim jest palenisko ogrodowe. To nic innego jak naczynie, zwykle usytuowane na nóżkach, w którym przygotujesz ognisko bez żadnej szkody dla murawy. Palenisko ogrodowe to praktyczny dodatek, który pozwoli wygodnie rozpalić ognisko w najbardziej dogodnym miejscu działki oraz zachować estetykę ogrodu na wysokim poziomie.


Rodzaje palenisk ogrodowych

Poznając najważniejsze cechy palenisk łatwiej będzie Ci dobrać to idealnie pasujące do przestrzeni ogrodu. Ciekawą opcją są paleniska betonowe, które choć doskonale spełniają swoją funkcję i wyglądają zachwycająco, nie należą do najpopularniejszego wyposażenia ogrodu. Barierą przed zakupem może być przede wszystkim ich dosyć wysoka cena. Poza tym paleniska betonowe są bardzo ciężkie, ponieważ mają formę monumentalnej bryły i zwykle tworzą stały element dekoracyjny ogrodu. Wyjściem z tej sytuacji może być wykonanie paleniska betonowego we własnym zakresie, jednak w takim wypadku należy wykazać się przynajmniej podstawowymi umiejętnościami budowlanymi.

Inną ewentualnością jest palenisko ogrodowe z surowej stali pasujące do każdego typu ogrodu. Uniwersalny czarny kolor oraz okrągły lub prostokątny kształt paleniska wpiszą się zarówno w styl nowoczesny, jak i klasyczny. Kolejnym atutem są jego kompaktowe wymiary, dzięki którym znajdzie swoje miejsce również w ogrodach o niewielkiej powierzchni. Palenisko ze stali jest poręczne, więc z łatwością schowasz je w bezpieczne miejsce kiedy nie będziesz go potrzebować. Optymalna waga i praktyczne uchwyty ułatwią przenoszenie i stworzenie idealnego miejsca do rekreacji z ogniskiem w centralnym punkcie.


Palenisko ogrodowe ze stali

Komfort i bezpieczeństwo gości to priorytet, więc warto znać rozwiązania, dzięki którym zorganizujesz udaną biesiadę na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Palenisko ogrodowe, ponieważ ma formę misy, pozwala rozpalić ogień w kontrolowanych warunkach i zapobiega rozprzestrzenianiu się żarzących się drobin popiołu.

Palenisko ogrodowe jest warte uwagi również dlatego, że:

  • ustawisz je tak, by wszyscy goście mogli ogrzać się przy ogniu,
  • ma zgrabny kształt i zajmuje niewiele miejsca,
  • jest oryginalną dekoracją ogrodu,
  • jego czyszczenie jest bezproblemowe,
  • przygotowane w nim ognisko stanowi niezastąpione źródło ciepła i światła, tworzy niepowtarzalny klimat.

Dbasz o to, żeby zachować nieskazitelny porządek w swoim ogrodzie? Posiadając przenośne palenisko nie będziesz musiał martwić się o nieestetyczne plamy na trawniku będące pozostałością po ognisku. Mając je zawsze pod ręką szybko przygotujesz idealnie zagospodarowany i pełny uroku kącik rekreacyjny.

Różnego rodzaju paleniska ogrodowe oraz na taras, dostępne są również na stronie http://dekorowisko.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież