Pozostałością z czasów, kiedy głowy państwa zasiadały na królewskich tronach, jest trend krzeseł tapicerowanych. Ich popularność nie jest rzeczą zaskakującą, gdyż budzą pozytywne wrażenia zarówno wizualne, jak i te związane z komfortem siedzenia. Miękkie krzesła z obiciami stanowią dodatek, który absolutnie zawsze robi wrażenie.


Ogrom koloru do wyboru


Krzesło jako mebel powszechnego użytku musi być wygodny. Nieprawidłowa postawa ciała wymuszona niedoskonałym wyprofilowaniem czy twardym siedziskiem powoduje problemy zdrowotne, które zazwyczaj nie ujawniają się wśród użytkowników korzystających z miękkich krzeseł tapicerowanych. Choć przyznać trzeba, że temu wyjątkowemu meblowi wyglądem daleko jest do sprzętu ortopedycznego. Dostępność wzorów i kolorów tkanin służących w przemyśle tapicerskim pozwala na swobodę w zakresie wyboru obicia. Producenci mebli konsekwentnie wykorzystują wytrzymałość materiałów do tworzenia solidnych krzeseł, które zaskakują nie tylko trwałością, ale i pięknym designem. Można zatem nabyć krzesła w uniwersalnych i delikatnych kolorach, poprzez odważniejsze jednobarwne aż na wzorzystych skończywszy. Piękny wygląd to też charakterystyczne tłoczenia, tudzież ozdobne przeszycia w dowolnych kształtach.Starodawna elegancja w nowoczesnym wydaniu


"Nowoczesne przestrzenie pożądają obecności krzeseł tapicerowanych, nadają one bowiem wnętrzu elegancji i stylu" – podpowiada Edyta Malec ze sklepu meblowego Edinos. Solidne drewniane krzesło w naturalnej barwie uzupełnione miękkim siedziskiem stanowi gustowny dodatek w jadalni, zaś pokryte tapicerowanym materiałem niemal w całości krzesło dopełnia jadalnię.


Tapicerowane meble to jednak cecha charakterystyczna nie tylko domowych pomieszczeń. Coraz częściej spotyka się je w drogich restauracjach, w lobby hotelowym czy poczekalniach salonów fryzjerskich i kosmetycznych. W miejscach, gdzie właścicielom zależy na komforcie klienta i pozytywnych opiniach dotyczących wystroju, krzesło tapicerowane to standard.
Krzesła obite materiałem wpasują się we wnętrza bogato zdobione, pełne barw (wówczas fantazyjnie wygięte oparcie i soczysta barwa sprawdzą się tak samo dobrze jak nieco lżejsze wizualnie formy). W przypadku, gdy osiągniętym efektem ma być styl industrialny, zaleca się wybór prostszych krzeseł w uniwersalnych barwach, najlepiej na cienkich i wysokich nóżkach.

Zdjęcie kultowego modelu krzesła Perks - umieszczone dzięki uprzejmości sklepu Edinos.pl.Usiądziesz, czy powiesz ''dziękuję, postoję''?


W przypadku dekoracji wnętrz to wyobraźnia stanowi jedyną granicę. Może bowiem okazać się, że sugestie dotyczące popularnych wyborów, nijak mają się do poszczególnych aranżacji. Najważniejsza wskazówka przy wyborze krzeseł tapicerowanych jest więc taka, by skorzystać z bogactwa oferowanych wzorów i kolorów, gdyż tego typu mebel, gdziekolwiek się nie znajdzie, oczaruje do tego stopnia, że ciężko będzie się zdecydować: siedzieć wygodnie czy podziwiać jego design.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież