Palenisko czy to ustawione w ogrodzie czy na tarasie jest nowoczesna dekoracją.

Doskonałe na rodzinne spotkania przy ogniu zapewniające ciepłą atmosferę. Palenisko wraz z rusztem i trójnogiem może służyć jako grill. Palenisko jest wysokiej jakości więc jest niezwykłą i nowoczesną dekoracją ogrodu spełniającą wymogi nawet najbardziej wymagających. Palenisko mogą spełniać dwie funkcję. Jedną z nich jest ognisko zapewniające ciepło, a drugą grill do przygotowania smacznych potraw. Wielu z nas jest miłośnikami wieczornych spotkań przy ogniu, dlatego palenisko jest tak często wybierane.

Sezon wiosna-lato jest ulubionym przez większość ludzi czasem w trakcie którego można spotykać się na ognisku. Nikt nie powiedział, że w scenerii spadających jesienią liści nie można posmakować kiełbasek i innych potraw z grilla. Lubianym przez wielu jest zasiadanie przy ognisku i ogrzewanie się w chłodniejsze jesienne wieczory. Pamiętać należy o odpowiednim dbaniu o sprzęt w przeciwnym razie może nie posłużyć zbyt długo.

Jak konserwować palenisko?

Palenisko ogrodowe pełniące rolę grilla w skład którego wchodzi ruszt i trójnóg to ozdoba ogrodu nadająca niepowtarzalnego uroku. Chcąc korzystać z paleniska przez długie lata trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Czynności, które trzeba wykonać to: oczyścić dno z popiołu i niedopalonego drewna, za pomocą gąbki z ciepłą woda należy usunąć resztki przypalonego tłuszczu i jedzenia, do trudnych zabrudzeń wykorzystać szczotkę drucianą i odpowiednie detergenty. Po oczyszczeniu pozostawić do wyschnięcia.

Zalety zabezpieczenia paleniska na zimę

Palenisko ogrodowe staje się obowiązkowym wyposażeniem nowoczesnego ogrodu. Rozpalony ogień szybko ogrzewa i pozwala przyrządzić wiele potraw. Palenisko gruntownie oczyszczone wygląda schludnie i jego widok jest przyjemny dla oka. Wiecznie czyste palenisko posłuży znaczną ilość sezonów. Potrawy przygotowywane na czystym grillu smakują najlepiej. Z pojawieniem się wiosny szybko wyjmujesz palenisko i zaczynasz biesiadowanie.

Wykonując jesienne porządki w ogrodzie nie należy zapominać o wyczyszczeniu paleniska, by zdążyć przed pierwszym mrozem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież